Preskočiť na hlavný obsah

Julianka ChildMilujem varenie!Neberte do doslovne. Boli časy keď tomu tak nebolo. Na materskej "dovolenke" to bola nutnosť, ale tie časy minuli a moja rodina si nevyžaduje každodenné teplé večere. A o to ide. Varím s radosťou sem-tam, rada experimentujem a skúšam nové, čomu sa sama sebe čudujem, lebo som typickou predstaviteľkou kozorožkine -no, som dosť konzervatívna :) okrem iného. Takže cestou do práce, pešo /auto ešte pokazené/ som si kúpila obľúbený Apetit a tam je venovaných pár strán práve Julli Child, propagátorke francúzkej kuchyne v Amerike. Jasne, že knihu od Julie Powell vlastním a mám ju prečítanú, ale film s Meryl Streepovou som ešte nevidela, tak sa veľmi teším. Ak do naších knihkupectiev dorazí 1. výtlačok Mastering the Art of French Cookin od Julie Child určite neodolám. Už som sa informovala v jednom z vydavateľstiev - uvažujú o tom :).Zatiaľ neodolám už svetoznámemu receptu Boef bourguignon podľa Julie Child zo str.130 Apetit 7/2010. Bon appétit!

Komentáre

  1. Počuj dievča, Ty ma prekvapuješ, viem, že rada varíš, ale také hlboké vedomosti! Fíha! A ešte Ti závidím, že vieš do blogu umiestniť video :)))

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ľudka, neprechváľ moje hĺĺĺboke vedomosti, to video malo ísť pod text, ako i v 1. prípade :}. Mám sa čo učiť.Práve tade prechádzal manžel, pozdravuje ťa.

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Chlieb

Tento recept pozná celý svet. Okrem mojej sestry :), aj preto ho tu dávam. Pod názvom  chlieb bez miesenia. Jeho príprava je tak neuveriteľne jednoduchá, že sa tomu ani nečudujem. Príprava bola zverejnená ( aj na videu)  na   www.nytimes.com  už v roku 2006. Takže, ak ste ho doteraz neupiekli  a túžite položiť na stôl domáci chlieb, bez toho aby ste vstávali na zamiesenie cesta  o 4 hodine ráno, ako naše babičky, smelo do toho.                                                                    CHLIEB bez miesenia 3 hrnčeky chlebovej múky, ja som použila T650 + trochu na poprášenie (1hrnček=250ml) 1/4 ČL sušeného droždia 1 a 1/4 ČL soli 1 a 1/4 pohára vody liatinový hrniec s pokrievkou, ak nemáte dobre poslúži aj sklenená misa s pokrievkou 1. Do nádoby dáme múku, droždie, soľ a premiešame. Pridáme vodu a premiešame. S miešaním to nepreháňajme, pre lepšie pochopenie si pozrite video. Potom cesto prikryjeme potravinovou fóliou a necháme v pokoji pri teplote cca 21 °C kysnúť 1

Brownies

foto od môjho muža -Kojšov-ružičky na záhrade                                                               je myslím dobrá voľba na upršaný prázdninový deň. Pôvodne som síce mala zámer upiecť nejaký svieži ovocný, ale všetko ovocie bolo pojedené a v šuflíku na mňa už dlhšie poškulovali čokolády na to určené.                                                 BROWNIES                                                                                        na malý plech                                                  300 g kvalitnej 74% čokolády     110 g masla                                                                       3   vajcia         90 g hladkej múky      1  pohár  hnedého cukru (môžte aj 3/4 pohára)                                                                                       1 ČL prášku na pečenie                                                                         Čokoládu + maslo rozpustíme nad parou. Necháme vychladnúť. Vymixujem

Nestihnem

Prag from Konstantin Escher on Vimeo .     toho tak veľa ako na videu, ale o čo sa za túto nedeľu v Prahe pokúsim :))) : -    vidieť a inšpirovať sa  novými výstavnými  kúskami na http://www.praguepatchworkmeeting.com/  a nemám v úmysle sa veľmi brániťnovým skladovým zásobám vo forme látok- keby ste videli tie moje, tak by ste mi to určite zakázali, však Ľudka :))),  -   dať si kávu v mojej obľúbenej kaviarni Spomienky na Afriku, vlastne už sa volá  Cafe Ebel,myslím aspoň, http://ebelcoffee.cz/cz  -   uknižkovať sa v kníhkupectve LUXOR na Václaváku http://neoluxor.cz/pobocky/palac-knih-neoluxor/ , v nedeľu otvorené do 19,00,        alebo si len tak vyložím nôžky (počasie sa má pokaziť,tak neviem-neviem) a budem pozerať na Vltavu,        tak mi prosím poprajte šťastnú cestu a naschledanou! PS: Milá moja rodina hlásim, že opäť začnem fungovať, ako sa patrí,už sa na to teším :)))!