Preskočiť na hlavný obsah

Výzva na 10 rokov


Tak ako teraz preferujem jednoduché, moderné quilty, stále obdivujem tie tradičné. A tento obzvlášť. Každý jeden blok, zo všetkých 111, má svoj názov, je to taká pocta tradičnému quiltu, je krásne harmonický a farebne zladený.

                                                         Blok č. 49 ma názov Plást medu
                                                A tento s číslom 8  Kytica
      Návod na tento quilt je v tejto knižke, inšpirovaný listami od žien farmárov z roku 1920 v Amerike. Ako som sa dočítala vytvorenie tohoto quiltu trvá približne 2-3 roky. V mojom prepočte to odhadujem na 10 :).

 Na patchworku sa mi veľmi páči, že aj keď vzor - predloha je rovnaká, môže a väčšinou vznikne u každej z nás originál, lebo škála farieb, látok, vkusu, originálnosť látok z použitého obnoseného šatstva je taká rozdielna, že tomu nemôže byť inak.
   Tak len na ukážku, ide stále o ten istý quilt podľa vzoru The Farmer s Wife sampler quilt ..... vo vyhľadávači nájdete omnoho viac.
                       http://cityhousestudio.blogspot.sk/2011/10/farmers-wife-quilt-complete.html

http://prettybyhand.com/blog/2011/12/6/farmers-wife-quilt-along-midway-mosaic.html
http://pinkcaramelsy.blogspot.jp/search/label/The%20Farmer's%20Wife%20Sampler%20Quilt
http://lollyquiltz.blogspot.sk/2013/09/final-farmers-wife-friday.html

Komentáre

 1. Pro mě na tisíc let :-) Je to nádhera!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nádhera ... fakt... ale pustit se do toho, by to asi dodělávali ještě vnoučata:-))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Je to veľmi pekné, tradičný patchwork aj novšie kombinácie

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásne ...obdivuhodé....pre mňa nedosiahnuteľné. A možno áno.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Peťka, ja to odhadujem o trochu menej :).
  Ajka, to si ma rozosmiala s tými vnúčatami :), no neviem, neviem, či by stáli o takéto dedičstvo.
  Javy Patch, tak tak, páčia sa mi tie variácie na jednu tému.
  Ajka, určite áno.
  Dievčatá pekný štart do nového týždňa Vám prajem!

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Chlieb

Tento recept pozná celý svet. Okrem mojej sestry :), aj preto ho tu dávam. Pod názvom  chlieb bez miesenia. Jeho príprava je tak neuveriteľne jednoduchá, že sa tomu ani nečudujem. Príprava bola zverejnená ( aj na videu)  na   www.nytimes.com  už v roku 2006. Takže, ak ste ho doteraz neupiekli  a túžite položiť na stôl domáci chlieb, bez toho aby ste vstávali na zamiesenie cesta  o 4 hodine ráno, ako naše babičky, smelo do toho.                                                                    CHLIEB bez miesenia 3 hrnčeky chlebovej múky, ja som použila T650 + trochu na poprášenie (1hrnček=250ml) 1/4 ČL sušeného droždia 1 a 1/4 ČL soli 1 a 1/4 pohára vody liatinový hrniec s pokrievkou, ak nemáte dobre poslúži aj sklenená misa s pokrievkou 1. Do nádoby dáme múku, droždie, soľ a premiešame. Pridáme vodu a premiešame. S miešaním to nepreháňajme, pre lepšie pochopenie si pozrite video. Potom cesto prikryjeme potravinovou fóliou a necháme v pokoji pri teplote cca 21 °C kysnúť 1

Brownies

foto od môjho muža -Kojšov-ružičky na záhrade                                                               je myslím dobrá voľba na upršaný prázdninový deň. Pôvodne som síce mala zámer upiecť nejaký svieži ovocný, ale všetko ovocie bolo pojedené a v šuflíku na mňa už dlhšie poškulovali čokolády na to určené.                                                 BROWNIES                                                                                        na malý plech                                                  300 g kvalitnej 74% čokolády     110 g masla                                                                       3   vajcia         90 g hladkej múky      1  pohár  hnedého cukru (môžte aj 3/4 pohára)                                                                                       1 ČL prášku na pečenie                                                                         Čokoládu + maslo rozpustíme nad parou. Necháme vychladnúť. Vymixujem

Čerešňový

 koláč upiecť v tomto, čerešňovom čase , je vlastne povinnosť :). Aby som si vykompenzovala výčitky, že vlastne načo sladké (?), použila som na miesto klasickej hladkej múky, múku ryžovú. A bolo to výborné.                                               Čerešňový koláč z ryžovej múky                          2 vajcia  2 banány-skôr prezreté  1 1/2 pohára ryžovej múky  1 pohár hnedého cukru  1/2 pohára masla izbovej teploty  1 ČL sódy bikarbóny  čerešne 1. Vajcia + cukor vyšľaháme do penista.   2. Postupne pridávame rozpučené banány, múku a maslo. 3. Nakoniec pridáme sódu a navrch poukladáme očistené čerešne. Pridať môžete aj zopár so stopkou. 4. Zmes vylejeme do vymazanej a múkou vysypanej formy. Pečieme na 200°C cca 30-40 minút.