Preskočiť na hlavný obsah

Dnes budemtrochu pompézna, keď už je Deň matiek .... a 20.rokov má každá žena len raz :).
13.5. sa narodili:
v roku 1254 - Mária Brabantská, francúzska kráľovná
           1907 - Daphne du Maurier, britská spisovateľka
           1917 - sa zjavila Panna Mária vo Fatime
           1935 - Ján Saudek, český fotograf
           1937 - Pavel Dvořák, slovenský historik
           1939 - Harvey Keitel, americký herec
           1942 - Alexander Džanibekov, sovietsky kozmonaut
           1950 - Stevie Wonder, americký hudobník
           1986 - Robert Pattinson, britský herec
           1992 - sa narodila moja dcéra Natália.
PS: Všetky (nielen mamičky) dnes len oddychujte a všetky čerstvé 20. si to poriadne užite!

Komentáre

 1. 13.mája 1717 Mária Terézia, uhorská kráľovná z rodu Habsburgovcov, zapríčinila sa o ekonomické a školské reformy (takže dnes len učiť sa!)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nasti, všetko naj..., nech sa Ti darí v tom cudzom svete a hlavne nech si zdravá.
  Možno aj my raz budeme čítať:
  Natália Petrovová - zapríčínila ekonomické a školské reformy
  (Tvoje štúdium tiež nie je štandard, nie?)
  teta Dada

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ňaňa, dnes celý deň držím palce!
  Ahoj, teta Dada!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Teta Dada: Ďakujem veľmi pekne za blahoželanie :)))) Mamke za celý blogový príspevok! A obom želám krásny deň! Dúfam, že sa do Košíc a Keceroviec už vrátilo slniečko spať na oblohu. (V Toulouse sa pre zmenu ochladilo, vlastne presne ako by malo, Pankrác, Servác, Bonifác, alebo tak nejak, ideálne počasie na štúdium). Papa.
  Nasťa :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Chlieb

Tento recept pozná celý svet. Okrem mojej sestry :), aj preto ho tu dávam. Pod názvom  chlieb bez miesenia. Jeho príprava je tak neuveriteľne jednoduchá, že sa tomu ani nečudujem. Príprava bola zverejnená ( aj na videu)  na   www.nytimes.com  už v roku 2006. Takže, ak ste ho doteraz neupiekli  a túžite položiť na stôl domáci chlieb, bez toho aby ste vstávali na zamiesenie cesta  o 4 hodine ráno, ako naše babičky, smelo do toho.                                                                    CHLIEB bez miesenia 3 hrnčeky chlebovej múky, ja som použila T650 + trochu na poprášenie (1hrnček=250ml) 1/4 ČL sušeného droždia 1 a 1/4 ČL soli 1 a 1/4 pohára vody liatinový hrniec s pokrievkou, ak nemáte dobre poslúži aj sklenená misa s pokrievkou 1. Do nádoby dáme múku, droždie, soľ a premiešame. Pridáme vodu a premiešame. S miešaním to nepreháňajme, pre lepšie pochopenie si pozrite video. Potom cesto prikryjeme potravinovou fóliou a necháme v pokoji pri teplote cca 21 °C kysnúť 1

Brownies

foto od môjho muža -Kojšov-ružičky na záhrade                                                               je myslím dobrá voľba na upršaný prázdninový deň. Pôvodne som síce mala zámer upiecť nejaký svieži ovocný, ale všetko ovocie bolo pojedené a v šuflíku na mňa už dlhšie poškulovali čokolády na to určené.                                                 BROWNIES                                                                                        na malý plech                                                  300 g kvalitnej 74% čokolády     110 g masla                                                                       3   vajcia         90 g hladkej múky      1  pohár  hnedého cukru (môžte aj 3/4 pohára)                                                                                       1 ČL prášku na pečenie                                                                         Čokoládu + maslo rozpustíme nad parou. Necháme vychladnúť. Vymixujem

Nestihnem

Prag from Konstantin Escher on Vimeo .     toho tak veľa ako na videu, ale o čo sa za túto nedeľu v Prahe pokúsim :))) : -    vidieť a inšpirovať sa  novými výstavnými  kúskami na http://www.praguepatchworkmeeting.com/  a nemám v úmysle sa veľmi brániťnovým skladovým zásobám vo forme látok- keby ste videli tie moje, tak by ste mi to určite zakázali, však Ľudka :))),  -   dať si kávu v mojej obľúbenej kaviarni Spomienky na Afriku, vlastne už sa volá  Cafe Ebel,myslím aspoň, http://ebelcoffee.cz/cz  -   uknižkovať sa v kníhkupectve LUXOR na Václaváku http://neoluxor.cz/pobocky/palac-knih-neoluxor/ , v nedeľu otvorené do 19,00,        alebo si len tak vyložím nôžky (počasie sa má pokaziť,tak neviem-neviem) a budem pozerať na Vltavu,        tak mi prosím poprajte šťastnú cestu a naschledanou! PS: Milá moja rodina hlásim, že opäť začnem fungovať, ako sa patrí,už sa na to teším :)))!