Preskočiť na hlavný obsah

Výchova v praxi

Tak takto názorne vychováva  manžel nášho syna. Nejaké názorné výchovné pomôcky už mám zaarchivované pre budúce pokolenia.  Aby ste vnikli do deja. Náš 14 ročný syn večer, akože dojedol jablko a namiesto jeho správneho uloženia do chladničky, ho pohodil do umývadla. 
Obdivuhodný výkon môjho manžela, keď si uvedomím, že ani  po 19. rokoch rodičovskej výchovy nestráca nádej, a taktiež, že tento výpočet vznikol ráno cca o 5,30 hod. (pracovná doba môjho manžela začína o 6 hod.) :):):).

Komentáre

 1. Ivka, naše deti nezažili časy, keď nám trom súrodencom mama doniesla domov 3 pomaranče a 3 banány. Preto sa nemohlo stáť, aby sme takto plytvali. No doma sa mení a mám pocit, že aj my starší sme si začali v negatívnom zmysle užívať nadbytok nie len potravín. Ja osobne si myslím, že aj keď sa teraz naše deti neriadia našimi dobre mienením radami, tak keď budú mať vlastné deti budú ich vychovávať v podobnom duchu. A tak by to asi malo byť. Takže buďme radi, že sú a že sa s nimi nenudíme.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Klobúk dolu pred manželom, že ani po rokoch to nevzdáva.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. teda ten Tvoj Peťo, klobúk dole! To ja by som ani nevypočítala :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tá úžitková spotreba ma ráno poriadne rozosmiala. A že len učitelia si prenášajú svoju prácu domov :).

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tak toto je gól :o)
  Zaujímala by ma reakcia syna...

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Shira, bolo to veselé ráno. Keď sa dobre pamätám, aj syn sa smial a či si zobral poučenie? Je to beh na dĺllhu trať, tá puberta :).

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Chlieb

Tento recept pozná celý svet. Okrem mojej sestry :), aj preto ho tu dávam. Pod názvom  chlieb bez miesenia. Jeho príprava je tak neuveriteľne jednoduchá, že sa tomu ani nečudujem. Príprava bola zverejnená ( aj na videu)  na   www.nytimes.com  už v roku 2006. Takže, ak ste ho doteraz neupiekli  a túžite položiť na stôl domáci chlieb, bez toho aby ste vstávali na zamiesenie cesta  o 4 hodine ráno, ako naše babičky, smelo do toho.                                                                    CHLIEB bez miesenia 3 hrnčeky chlebovej múky, ja som použila T650 + trochu na poprášenie (1hrnček=250ml) 1/4 ČL sušeného droždia 1 a 1/4 ČL soli 1 a 1/4 pohára vody liatinový hrniec s pokrievkou, ak nemáte dobre poslúži aj sklenená misa s pokrievkou 1. Do nádoby dáme múku, droždie, soľ a premiešame. Pridáme vodu a premiešame. S miešaním to nepreháňajme, pre lepšie pochopenie si pozrite video. Potom cesto prikryjeme potravinovou fóliou a necháme v pokoji pri teplote cca 21 °C kysnúť 1

Brownies

foto od môjho muža -Kojšov-ružičky na záhrade                                                               je myslím dobrá voľba na upršaný prázdninový deň. Pôvodne som síce mala zámer upiecť nejaký svieži ovocný, ale všetko ovocie bolo pojedené a v šuflíku na mňa už dlhšie poškulovali čokolády na to určené.                                                 BROWNIES                                                                                        na malý plech                                                  300 g kvalitnej 74% čokolády     110 g masla                                                                       3   vajcia         90 g hladkej múky      1  pohár  hnedého cukru (môžte aj 3/4 pohára)                                                                                       1 ČL prášku na pečenie                                                                         Čokoládu + maslo rozpustíme nad parou. Necháme vychladnúť. Vymixujem

Čerešňový

 koláč upiecť v tomto, čerešňovom čase , je vlastne povinnosť :). Aby som si vykompenzovala výčitky, že vlastne načo sladké (?), použila som na miesto klasickej hladkej múky, múku ryžovú. A bolo to výborné.                                               Čerešňový koláč z ryžovej múky                          2 vajcia  2 banány-skôr prezreté  1 1/2 pohára ryžovej múky  1 pohár hnedého cukru  1/2 pohára masla izbovej teploty  1 ČL sódy bikarbóny  čerešne 1. Vajcia + cukor vyšľaháme do penista.   2. Postupne pridávame rozpučené banány, múku a maslo. 3. Nakoniec pridáme sódu a navrch poukladáme očistené čerešne. Pridať môžete aj zopár so stopkou. 4. Zmes vylejeme do vymazanej a múkou vysypanej formy. Pečieme na 200°C cca 30-40 minút.