Preskočiť na hlavný obsah

You Will Meet A Tall Dark Stranger - Official Trailer [HD]
   Neverím, ako to len ten človek robí? Myslím tým Woody Allena. Nakrúca 1 film do roka, momentálne  v Paríži s Carlou Brunni. A ja som si nestihla pozrieť ani ten predchádzajúci /ale poslušne hlásim, že už ho mám  napálený našim kamarátom/ . Aj keď som si ho chcela pekne pozrieť v kine, ale to som prešvihla, išiel AŽ 1 deň. A o čom bude ten posledný s názvom Poznáš muža svojich snov?

Vo filme nájdeme trochu romantiky, sexu, falše a allenovský humor. Životy skupiny ľudí v spojení s ich vášňami, túžbami a ambíciami prerastú z nezmyselného do nebezpečného maléru. Na konferencii sa Allen nechal počuť, že film opäť raz strieda dramatické časti s humornými. Pred novinármi neskrýval svoje postoje k životu, keď povedal, že: “.. môj vzťah k smrti je stále rovnaký, od mojich šiestich rokov sa vôbec nezmenil – naďalej je ponurý a pesimistický. Starnutie neprináša žiadne výhody, nie ste múdrejší, ale starší a bolí vás toho čoraz viac. Rozhodne vám odporúčam nestarnúť,” pobavil Allen novinárov.-toľko výcuc z internetu.

     Tak len dúfam, že aj nás pobaví!

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Chlieb

Tento recept pozná celý svet. Okrem mojej sestry :), aj preto ho tu dávam. Pod názvom  chlieb bez miesenia. Jeho príprava je tak neuveriteľne jednoduchá, že sa tomu ani nečudujem. Príprava bola zverejnená ( aj na videu)  na   www.nytimes.com  už v roku 2006. Takže, ak ste ho doteraz neupiekli  a túžite položiť na stôl domáci chlieb, bez toho aby ste vstávali na zamiesenie cesta  o 4 hodine ráno, ako naše babičky, smelo do toho.                                                                    CHLIEB bez miesenia 3 hrnčeky chlebovej múky, ja som použila T650 + trochu na poprášenie (1hrnček=250ml) 1/4 ČL sušeného droždia 1 a 1/4 ČL soli 1 a 1/4 pohára vody liatinový hrniec s pokrievkou, ak nemáte dobre poslúži aj sklenená misa s pokrievkou 1. Do nádoby dáme múku, droždie, soľ a premiešame. Pridáme vodu a premiešame. S miešaním to nepreháňajme, pre lepšie pochopenie si pozrite video. Potom cesto prikryjeme potravinovou fóliou a necháme v pokoji pri teplote cca 21 °C kysnúť 1

Brownies

foto od môjho muža -Kojšov-ružičky na záhrade                                                               je myslím dobrá voľba na upršaný prázdninový deň. Pôvodne som síce mala zámer upiecť nejaký svieži ovocný, ale všetko ovocie bolo pojedené a v šuflíku na mňa už dlhšie poškulovali čokolády na to určené.                                                 BROWNIES                                                                                        na malý plech                                                  300 g kvalitnej 74% čokolády     110 g masla                                                                       3   vajcia         90 g hladkej múky      1  pohár  hnedého cukru (môžte aj 3/4 pohára)                                                                                       1 ČL prášku na pečenie                                                                         Čokoládu + maslo rozpustíme nad parou. Necháme vychladnúť. Vymixujem

Čerešňový

 koláč upiecť v tomto, čerešňovom čase , je vlastne povinnosť :). Aby som si vykompenzovala výčitky, že vlastne načo sladké (?), použila som na miesto klasickej hladkej múky, múku ryžovú. A bolo to výborné.                                               Čerešňový koláč z ryžovej múky                          2 vajcia  2 banány-skôr prezreté  1 1/2 pohára ryžovej múky  1 pohár hnedého cukru  1/2 pohára masla izbovej teploty  1 ČL sódy bikarbóny  čerešne 1. Vajcia + cukor vyšľaháme do penista.   2. Postupne pridávame rozpučené banány, múku a maslo. 3. Nakoniec pridáme sódu a navrch poukladáme očistené čerešne. Pridať môžete aj zopár so stopkou. 4. Zmes vylejeme do vymazanej a múkou vysypanej formy. Pečieme na 200°C cca 30-40 minút.