Preskočiť na hlavný obsah

Rok 2010

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Personalize your own slideshow design

Komentáre

 1. Ivka, ďakujem. Veľmi pekne si zhodnotila celý rok. Krásne a vystížne fotky. Vyčarilo mi to úsmev, ale aj slzy /september/. Ešte raz ďakujem. Prajem Vám pekného Silvestra a šťastný nový rok. Pozdrav Natálku.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Oľga, díky, vybrať fotky z tej kopy,chce to trochu času :}. Aj tebe veselého Silvestra a šťastný rok 2011!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ivanči, musím sa priznať, že na to Tvoje filmové dielo som pozerala niekoľkokrát, no stále to išlo dookola. Najprv ma prepadol taký čudný smútok, ale skončilo to tak, že som sa dobre pobavila na niektorých fotkách. Lebo ten, kostol v tom zrkadielku to je super záber, obraz pred zrkadlom, alebo tie prsty na patchworku.
  Už som našla aj na septembrovej tú pavučinu, ale na niektorých som nenašla ani tieň. Tak ešte budem hľadať.Aj dlhší mohol byť ten film, v telke nič nedávajú. Tak pekný kojšovský Silvester.V novom roku nech je všetko tak, ako si praješ. Šmuc.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Dadka, ty si taká pozorná čitateľka :}, tak ako píšeš na niektorých fotkách nie je ani tieň :}.Pekný a pokojný rok 2011 z celého srca ti prajem.

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Chlieb

Tento recept pozná celý svet. Okrem mojej sestry :), aj preto ho tu dávam. Pod názvom  chlieb bez miesenia. Jeho príprava je tak neuveriteľne jednoduchá, že sa tomu ani nečudujem. Príprava bola zverejnená ( aj na videu)  na   www.nytimes.com  už v roku 2006. Takže, ak ste ho doteraz neupiekli  a túžite položiť na stôl domáci chlieb, bez toho aby ste vstávali na zamiesenie cesta  o 4 hodine ráno, ako naše babičky, smelo do toho.                                                                    CHLIEB bez miesenia 3 hrnčeky chlebovej múky, ja som použila T650 + trochu na poprášenie (1hrnček=250ml) 1/4 ČL sušeného droždia 1 a 1/4 ČL soli 1 a 1/4 pohára vody liatinový hrniec s pokrievkou, ak nemáte dobre poslúži aj sklenená misa s pokrievkou 1. Do nádoby dáme múku, droždie, soľ a premiešame. Pridáme vodu a premiešame. S miešaním to nepreháňajme, pre lepšie pochopenie si pozrite video. Potom cesto prikryjeme potravinovou fóliou a necháme v pokoji pri teplote cca 21 °C kysnúť 1

Brownies

foto od môjho muža -Kojšov-ružičky na záhrade                                                               je myslím dobrá voľba na upršaný prázdninový deň. Pôvodne som síce mala zámer upiecť nejaký svieži ovocný, ale všetko ovocie bolo pojedené a v šuflíku na mňa už dlhšie poškulovali čokolády na to určené.                                                 BROWNIES                                                                                        na malý plech                                                  300 g kvalitnej 74% čokolády     110 g masla                                                                       3   vajcia         90 g hladkej múky      1  pohár  hnedého cukru (môžte aj 3/4 pohára)                                                                                       1 ČL prášku na pečenie                                                                         Čokoládu + maslo rozpustíme nad parou. Necháme vychladnúť. Vymixujem

Čerešňový

 koláč upiecť v tomto, čerešňovom čase , je vlastne povinnosť :). Aby som si vykompenzovala výčitky, že vlastne načo sladké (?), použila som na miesto klasickej hladkej múky, múku ryžovú. A bolo to výborné.                                               Čerešňový koláč z ryžovej múky                          2 vajcia  2 banány-skôr prezreté  1 1/2 pohára ryžovej múky  1 pohár hnedého cukru  1/2 pohára masla izbovej teploty  1 ČL sódy bikarbóny  čerešne 1. Vajcia + cukor vyšľaháme do penista.   2. Postupne pridávame rozpučené banány, múku a maslo. 3. Nakoniec pridáme sódu a navrch poukladáme očistené čerešne. Pridať môžete aj zopár so stopkou. 4. Zmes vylejeme do vymazanej a múkou vysypanej formy. Pečieme na 200°C cca 30-40 minút.