nedeľa, 8. januára 2012

Prvý sneh a rozjímanie nad poslednou šálkou čaju


        Tak konečne nám v meste napadlo trochu snehu.
                V našej rodine to potešilo na počudovanie hlavne mňa. Aj keď manžel miluje lyžovanie, v tejto chvíli prevážila pracovná zodpovednosť - kedže je zodpovedný za údržbu chodníkov - tak jeho nenandšenie je aj celkom pochopiteľné :).
               A kdeže sú tie časy, keď moje chlapčiatko utekalo s pekáčikom poškmýkať sa na milimetrovom prašane a rado by tam aj nocovalo?
                Tak sme si aspoň všetci spoločne uvarili posledné zbytky čaju, kúpené na krásnom ostrove Gotland, v jeho hlavnom meste Visby, v milej (nielen) čajovni, ako milú letnú spomienku na krátke, ale voňavé leto vo Švédsku.

V tomto mestečku vzniklo moje nadšenie pre  "pestovanie", no skôr nadšenie ruží. Tam som s radosťou skonštatovala, keď sa im darí tam - chlad a vietor, tak sa im snáď bude dariť aj na našej chalupe.
    Keďže akosi nestíham a náš rodinný archív je kdesi zahrabaný, vygooglila som foto Visby na intertnete.  

                                Pekný začiatok pracovného týždňa!
 

4 komentáre:

  1. Dievčatá,škoda,že je to tak ďaleko - more,teplo,ale nie trópy,pokoj, vôňa ruží...skoro ako na chalupe,len to more chýba :).

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ivana nádherne obrázky a veru taký čajik by som si teraz dala u nás fujači jak v januári :)))...ináč k tým ružiam aj ja som si myslela že u nás na chalupe neprežijú no mám pocit že studený odchov im prospieva:)

    OdpovedaťOdstrániť