utorok, 10. augusta 2010

Slovensko,Slovakia,Slowakei,Slovaquie,Eslovaquia, Slovacchia...


..... a sme doma. Síce sme mali iné plány - ale náš chátrajúci vozový park - rozhodol, že to bude na Slovensku. A bolo fajn. Za týždeň toho bolo dosť.

A čo bolo :

- ak máte radi parky, stromy, kvety - odporúčam tie piešťanské parky - sú krásne a nádherne udržiavané, momentálne aj s modernými sochami.

- ak si chcete pestovať hrdosť k slovenskému národu, nemusíte nutne spievať hymnu pred začiatkom práce, alebo vyučovania, ale sa vyberte na folklórne slávnosti napr. do Liptovskej Tepličky. Tam domorodci vyzdobia svoje domy, ploty - výšivkami, doma tkanými kobercami a núkajú vás doma uvarenými špecialitami ako krúpy s kapustou a udeným, makovníkmi, lejú do vás domáci bylinkový čaj a do toho spievajú a tancujú. Ľudovky v rádiu nemusím, ale v pôvodnom prostredí je to veľmi fajn.

- ak trpíte nizkym tlakom, určite si na dovolenku nezabudnite zobrať 18. ročného potomka, váš tlak bude určite v optimálnej polohe.

- ak chcete zažiť jazzový koncert, len tak cez týždeň a nečakať na jazzové dni, vyberte sa do jazzového baru Doda Šošoku, tak taký bar sa mi páči, otlčené tonetky, nábytok čo už niečo pamätá, vôňa cigár ...

- večera, a keď večera tak s dobrými ľuďmi napr. s Gitkou a Peťom z Piešťan.

- dobrá káva a ešte lepší koláčik. Sacher je len jeden, tak aspoň raz v živote treba zalabužničiť, kde ho vedia urobiť najlepšie.

- postavila som sa do mora - poľa plného slnečníc - moc fajn :)

- konečne som bola pri stavbe Hundertwassera vo Viedni, bol to asi veľmi, ale veľmi veselý chlapík, škoda, že takých chlapíkov nemáme aj u nás.

- vedeli ste, že Milan Rastislav Štefánik vystúpil na Mont Blanc 6 krát, a že jeho krstným otcom bol J.M.Hurban. To všetko nám povedala milá pani v jeho rodnom dome v Košariskách /deti sedeli v aute, ale aj tak sa nevyhli výcucu z prehliadky/ :}.

Tak bolo fajn, ešte trochu mohlo, ale čo už. Pekný pracovný týždeň!

2 komentáre:

  1. Tak vitaj doma, dievča! Pekne si to celé nafotila, určite bolo fajn... Tá nástenka Zahučali hory je skvelá, ja mám po babičke Nebreš Lili, keď idze moj mily - a prekvapivo je na nej vyšitý pes :))) Idem ešte raz pokukať tie krásne fotečky, si frajer.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ľudka,díky, deti sa nám smejú, že fotí celá rodina.Ten folklór vie byť ale zábavný, Lili a dokonca pes :).

    OdpovedaťOdstrániť