streda, 5. marca 2014

Prázdninové šišky


                   Na mamine šišky si spomínam  zvlášť v tomto období dosť často.  Boli tak správne mäkkučké, akurát prepečené a bolo ich stále hrozne veľa.
                   Tieto sú tvarohové, bleskové  - také aby potešili prázdninujúce dieťa  a  ich prípravou úplne neodrovnali jeho matku po príchode z práce.

 Rýchle tvarohové šišky
FOOD 3/2014 na 20 ks malých šišiek

3 vajcia
30 g práškového cukru
1 sáčok vanilkového cukru
250 g plnotučného tvarohu
4 PL rumu
200 g hladkej múky
1 prášok do pečiva
štipka soli, olej na vyprážanie, práškový cukor

Oddelíme bielka od žĺtkov. Žĺtky dajte do misy s cukrom, vanilkovým cukrom, tvarohom, rumom a všetko spolu vyšľahajte. Potom do tejto hmoty preosejte múku s práškom do pečiva a premiešajte. Bielky vyšľahajte so štipkou soli na pevný sneh. Ten potom po častiach zapracujte do pripraveného cesta. V hrnci zahrejeme olej, lyžicou vykrajujeme z cesta šišky (chce to cvik, mne to vyšlo tak kostrbato) a vkládajte ich do horúceho oleja. Smažte do zlatista, po vychladnutí pocukrujte.


3 komentáre:

 1. Takové dobroty já můžu:-))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ajka, aj ja :), ešte že je to taká bleskovka.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Dobrý deň,


  Všimli sme si, že máte veľa chutných receptov na Vášom blogu a chceli by sme Vám predstaviť našu novú webovú stránku http://www.hladatrecepty.sk/ kde si naši užívatelia môžu vyberať z vyše 85 000 pozbieraných receptov. Na stránke sme vytvorili tiež rebríček Top blogov, kde nájdete všetky pridané blogy a môžete pridať aj ten Váš. My skopírujeme všetky recepty a používatelia ich potom môžu nájsť pomocou nášho vyhľadávača. Ak však kliknú na recept, tak ich presmeruje na Vašu stránku a tým pádom stúpne automaticky návštevnosť Vášej stránky. Nemusíte sa obávať, všetko Vám ponúkame úplne zadarmo.
  Hladatrecepty.sk má svoje sesterské webové stránky na celom svete. Budeme veľmi radi keď sa stanete súčasťou tejto veľkej rodiny.
  V prípade že máte nejaké otázky obráťte sa na nás.

  S pozdravom,
  Tunde
  info@hladatrecepty.sk

  OdpovedaťOdstrániť