štvrtok, 1. decembra 2011

Organizácia práce
Darmo, aj keď ide o takú poetickú záležitosť, ako sú Vianoce, nezaobíde sa to od akej - takej organizácie, aby sa na nič nezabudlo. Viem o čom hovorím. Pred pár rokmi sa mi podarilo  zabudnúť na časť vianočných darčekov dobre ukrytých na skrini v spálni a aby naše malé deti nestáli pred stromčekom u babky na prázdno, utekal pre ne manžel 36 km tesne pred vianočnou večerou.  Takže odvtedy VŠETKO zapisujem, radšej :).

Pekné, nehektické užívanie si predvianočných dní!

PS: Včera sa mi podarilo kúpiť prvý darček, žeby som sa konečne polepšila :) a nenechávala si to na poslednú chvíľu?
PS2: .... deti si spapajú prvú čokoládku na adventnom kalendári  a  nám dospelým asi uvarím .... varené víno!
Ilustrácia:Susan Branch

4 komentáre:

 1. veru veru, aj my uz zhrname darceky a lepsie povedane, uz len doladujeme posledne darcekove drobnosti.. ja uz som si predbezne naplanovala aj pecenie. Varenie sa ma tento rok az tak netyka, lebo budeme u svokrovcov a tak mozno budem len pomocna sila,takze pohodu mi narusa jedine predvianocne ucenie na zapocty a skusky :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Marysity, k dolaďovaniu mám ešte ďáááleko :), poznám susedu, ktorá už má určite aj tie darčeky pobalené (Olinka, to je každoročná závisť), držím palce na skúšky!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ivka, máš pravdu, ale akosti to moje nadšenie, ktoré som mala po iné roky tak trochu vyprchalo. Niektoré darčeky musím ešte dokúpiť, ale už viem čo. Podobne ako ty aj ja si každý rok píšem čo komu kúpim, čo budem piecť, kedy čo budem pratať. Ja som tým plánovaním posadnutá. No ja mám oproti tebe aj tu výhodu, že ja mávam pred sviatkami dovolenku, takže to mám určite ľahšie. A smutne musím konštatovať, že na tvoje kulinárske umenie nemám, ale čo to som z tvojho blogu odkukala a teraz sa tým pýšim. Takže ďakujem za skvelé recepty.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. vianočné zoznamy si píšem pravidelne už niekoľko rokov :)) ... dokonca si píšem presne, čo treba ktorý deň urobiť, upiecť alebo vybaviť, aby som všetko do Vianoc stihla :))

  OdpovedaťOdstrániť