štvrtok, 17. marca 2011

Stredajší rituál a štvrtková buchta

Niektoré rituály sú také príjemné. Niečo na tom bude, však aj malé deti ich milujú, vraj sa potom cítia bezpečnejšie a pokojnejšie. U nás to je pravidelné stredajšie varenie môjho manžela. Vtedy prichádzam domov okolo 8 večer z patchworkového klubu. Varí VŽDY cestoviny, ktoré pripravuje  čo chladnička dá a za tie roky fantasticky. Žiadne polotovary, ale pekne pomaličky doma urobené omáčky. Tie, ktoré poznáte môjho manžela trochu "dôvernejšie", sa iste čudujete ako ja. Pred takými desiatimi rokmi by som tomu sama neverila. Hrnce a môj manžel, to akosi nejde dokopy, aj keď nie je typ machovitý (mačovitý), obvykle sa tváril, že je tu na VYŠŠIE ciele.
Za túto kladnú premenu môjho manžela, ale nestojí láska k manželke, deťom- to by sa prejavil skôr :), ale jeho dobrý kamarát (za tie roky aj môj), ktorý prežíval ťažké osobné obdobie a v čase mojej patchworkovej neprítomnosti ho každotýždenne pohostil a vypočul. Takže záverom, jedného dňa príde to, čo má prísť :).

PS: Nepýtajte sa ma kto umýva riad, sporák (prepáč, ale však som musel dvihnúť ten telefón) a včera "vynímočne" aj kachličky :), no nič nie je zadarmo.


A medzi čistením sporáka a kachliček, prečo nevyužiť pobyt v kuchyni a nepripraviť expresný Jogurtový koláč  na štvrtkové raňajky.

Suroviny: 2 biele jogurty, 3 tégliky /z jogurtu/ polohrúbej múky, 1 téglik práškového cukru, 2 vajcia, 1 prášok do pečiva, ovocie podľa chuti

Postup: Vajíčka vymixujeme s cukrom, pridáme na striedačku múku + jogurt. Nakoniec dáme prášok do pečiva. Formu vymažeme, osypeme hrubou múkou a vylejeme pripravené cesto. Navrch dáme ovocie, ja som dala mrazené čučoriedky. Povrch posypeme strúhankou. Pečieme cca 30 minút na 200 °C. Ja som použila menšiu formu, tak koláč bol vyšší a piekla som ho dlhšie, ale v tortovej forme to bude cca tých 30 minút.
5 komentárov:

 1. Mne osobne sa taká pánska jazda páči. Iva, náušnice, žlté tulipány a stredajšie večere ja ti normálne toho tvojho manžela závidím. Chcela by som byť Peťovým priateľom. Najmä kvôli tým skvelo vyzerajúcim cestovinám. V súčasnej dobe často počúvam o rozvodoch, o tom ako to v manželstve neklape, ale vidím, že aj 20 ročné manželstvo môže byť harmonické. Ivka, prajem Vám ešte veľa, veľa spoločných a najmä šťastných chvíľ a prosím už nepíš o Peťov kuchárskom umení, lebo to budem chcieť po Mirovi. Jogurtový koláč vyzerá výborne. Vďaka za recept.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Oľga, stačí prejsť najbližšiu stredu pár metrov aj v papučiach na druhé poschodie a večeru máš istú (dieťa zober so sebou).Och, nechcem tu demonštrovať naše manželstvo,sama viež,že v manželsve sú aj menej veselé dni, ale rokmi,skúsenosťami,zážitkami...som sa naučila určité veci brať viac s humorom a oceniť snahu.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Iva, ďakujem za pozvanie ale to by už nebola pánska jazda. Myslím si, že aj muži potrebujú ventilovať svoje problémy bez nás žien. Mne sa na tom však veľmi páči, že si všetko zorganizujú samy. ( ja musím občerstvenie nachystať sama aj to upratať). O tej poslednej vete by som ti vedela tiež niečo porozprávať.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Olinka,po 20 hod.sú ženy vítané,fakt.Tak keď budeš mať chuť v stredu určite príď,ja sa pripojím tiež neskôr-veľa práce.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ivanči, ja by som sa čudovala, keby Peťo použil polotovar. A ten sporák, kedy je 100% vyčistený?
  No vyzerá to fakt dobre.

  OdpovedaťOdstrániť