pondelok, 5. augusta 2013

Pome e FRAPPE


tak tak nejako sa voláme s mužom na ľadovú kávu FRAPPE. (Píšem ako počujem :). Rozpálené londýnske ulice som prežila aj vďaka nej. Rýchle reťazce- predajne kávy - ber a utekaj, sa s jej prípravou veľmi  nenatrápili a do kávy vám vhodili pár kociek ľadu.
My sa pokúsime o trochu sofistikovanejší grécky spôsob, taký, pri ktorom spomalíme, nikam neutekáme a grécky oddychujeme.

                                                               FRAPPE
                                                    pre 1 osobu
                             
                                             2 ČL instantnej kávy
                                             1 ČL cukru -inak kávu nesladím, tu sa mi žiada                                                              5 kociek ľadu + 1 ČL ľadovej vody   
                                             ak máte radi v káve mlieko, smotanu - pridať podľa chuti                                                ľadová voda - na finálne dokončenie 


Do šejkra ( ak ho nemáme, dá sa nahradiť uzavretým pohárom, dokonca vraj aj pohárom na zaváranie) dáme 2 ČL instantnej kávy, podľa chuti cukru, ja som dala 1 ČL, 5 kociek ľadu + 1 ČL vody.Pohár uzavrieme a pretrepávame min. 30 sekúnd, pokiaľ sa nám nevytvorí pena. Potom túto vyšejkrovanú penu prelejeme do vysokého pohára. Prilejeme podľa potreby ľadovú vodu. Ak máme radi v káve mlieko alebo smotanu, pridáme podľa chuti. 

                                             namiesto šejkra dobre poslúži pohár s viečkom

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára