sobota, 4. septembra 2010

Dámska jazda

Ešte pred pár hodinami ma ovieval teplučký vetrík od Atlantického oceánu /síce sme mali so sebou aj teplé svetre ako nám radili v CK a na nete, že oceán je oceán, ale vetríky boli tropické/ a včera pracovný deň, ale aby sa človek mal na čo tešiť , tak to má byť.


Hneď na začiatku našej dámskej jazdy sa naša trojčlenná posádka dohodla, že budeme len odpočívať a oddychovať a tak aj bolo. No síce sme spomenuli, že budeme aj cvičiť, zdravo sa stravovať, učiť anglický jazyk, ale posilovňu sme vymenili za chôdzu pri mori, zdravé stravovanie za ochutnávky portugalskej kuchyne a kto by preboha otváral učebnicu AJ, keď si ju môže vyskúšať v praxi /popravde by som ju mala otvárať viac :)/


Ešte dĺĺĺĺĺho budem žiť z ranných prechádzok po nekonečnej pláži, labužníckych raňajok s výbornou kávou, teplým morom, vlnami, že z nás vymlátili dušu, popoludňajšou siestou na izbe, čítanie, ľabkanie s mojou sestrou o všetkom, lukulské večere ... a krásny Lisabon.


Lisabon je kapitola sama o sebe. Nádherné mesto, ktoré si zaslúži viac času. Určite jeden deň nestačí. Moje eclectické srdce plesalo - ukážkový mix maursko-koloniálneho štýlu šmrncnuté parížskou bohémskosťou, mesto plné kaviarničiek, mini obchodíkov s vínom, rybami, baretiek a k tomu všetkému vzduch prevoňaný oceánom...


Takže dievčatá MUITO OBRIGADO!!!

2 komentáre:

  1. Ivanka, hneď by som tam zabehla aj ja :) Lisabon je môj zatiaľ nesplnený sen, podľa toho, čo vidím na fotkách, ste sa mali úžasne.
    Krása!

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ľudka, ten Lisabon ti z celého srdca prajem, je naozaj krásny.Ja len dúfam,že sme všetky tri načerpali veľa slnečnej a pozitívnej energie na následujúce dni.Dúfam, že si už konečne nájdeme čas na predanie našich výhier :).

    OdpovedaťOdstrániť