nedeľa, 5. septembra 2010

Nedeľná chvíľka umenia, alebo ANDY & familyTak sme sa konečne dostali na nedorozumeniami, dokonca médiami povedané s medzinárodným škandálom usporiadanú výstavu vo VSG KE Andy Warhola a jeho mami Júlie./jedna galéria sľubila druhej dodanie obrazov,ale nedodržala to, okrem iného/ Ale ako sa hovorí, aj zlá reklama je reklama, prilákalo to veľa návštevníkov a Andy by bol určite nadšený ...

Čakala som známe sieťotlače typu červeného Lenina, alebo tyrkysovej Marylin. Bola som milo prekvapená, lebo vystavené boli jeho kresby , ktoré boli veľmi jemné a citlivé a to spojenie s mamou bolo viditeľné. Ako som sa dozvedela boli to čiernobiele kresby z jeho ranného obdobia. Takže oplatí sa vidieť - diela boli privezené z múzea v Pittsburgu.

Jablko nepadá ďaleko od stromu, jeho synovec James Warhola /mrkni www.jameswarhola.com, alebo na www.warhola.com/ tvorí najmä pre deti a jeho knižka Návšteva u slávneho strýka je veľmi fajn.

2 komentáre:

  1. Ivanči,ja som normálne vykoľajená. Tvoj celosvetový prehľad je unikátny. Veď Ty mi normálne dvíhaš IQ.
    Tak píš, cestuj ďalej. To budú v robote čumieť aká som múdra.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Daduš, popravde, môj prehľad končí niekde v Mikovej pri Medzilaborciach :).Som rada, že aj keď si mala ťažké dni tak si sa ozvala a nestrácaš iskrivý pohľad na život :).

    OdpovedaťOdstrániť