streda, 13. apríla 2011

Obyčajný deň a obyčajné jedlo

Nie pre každého. Pre mojich mužských členov rodiny je skoro za odmenu. My to máme nejak naopak. Ja sladké jedlá veľmi nemusím a môj manžel so synom ich má veľmi rád. Od tety z dediny sme dostali takúto krásnu hrudu domáceho tvarohu. Nádhera a chuť fantastická. Takže v utorok na večeru boli :


              Myslím, že pri všetkom tom experimentovaní je dobré nezabúdať aj na obyčajné jedlá.

                                                        Tvarohové guľky
                                                        trochu atypicky s makom

na cca 1 kg tvarohu potrebujeme 2 celé vajíčka, 2 vanilkové cukre, štipka soli, detská krupica, hrubá múka- všetko zmiešame a robíme guľky, ktoré nakoniec ešte vyváľame v detskej krupici. Varíme v osolenej, vriacej vode pokiaľ nám pekne nezačnú plávať - vždy jednu vytiahnite a ochutnajte či už sú.

          Koľko múky treba, všetko závisí od tvarohu, aký je mokrý a koľko toho - teda múky zoberie. Väčšinou to mám už v oku, tak aby sa mi dali urobiť také polotuhé guľky  a vždy si urobím test s jednou, uvarím a keď treba pridám múku.
          Uvarené posypeme pomletým makom s cukrom a roztopeným maslom.


2 komentáre:

  1. Iva, vieš, že si strašná? Posledné dva týždne sa chodím domov iba vyspať, ešte že máme každý niekde obed, inak prežívame len na chlebe (ak ho má kto a hlavne kedy kúpiť) a ty tu stále provokuješ s rôznymi dobrotami. Vyzerajú úžasne, takéto jedlá milujem.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Janka, tie namazané chleby na večeru poznám dôverne, ver mi. Minulé skoro tri, predúzavierkové účtovné mesiace sú dôkazom. Keďže v práci nezvykneme chodiť na obedy, tak večer sa mi žiada niečo navarené, inak by som sotva kuchtila. Neviem,neviem, či nezačnem mazať opäť tie chleby, lebo mám veľké resty v patchworkovaní a deň nie je nafukovací :), škoda.

    OdpovedaťOdstrániť