utorok, 6. septembra 2011

Bonjour alebo zlé správy

Ak vám zvoní telefón hneď zrána, neveští to nič dobré. Tak aj bolo. Dcéra je síce chudobnejšia o nový mobilný telefón (faktúre zaň ešte ani neprešla doba splatnosti), ale živá a zdravá a na duši nové poznanie, že život vie byť poriadne tvrdý a nebezpečný.
  Ňaňa, tak aspoň na diaľku ti posielam veľké mamičkovské objatie, vôňu raňajšieho koláča a prosím dávaj si pozor.

Tvarohový koláč s černicami *recept dodám večer

Tvarohový koláč s ovocím

200 g mäkkého tvarohu- ja som dala cca 300 g
2 vajcia
1-2 dl smotany- použila som kyslú,zriedenú s mliekom
1 vanilkový puding na varenie
1-2 lyžice práškového cukru
vanilkový cukor

Postup:  Vajcia rozšľaháme spoločne so smotanou, pridáme tvaroh, práškový a vanilkový cukor, puding v prášku, všetko zamiešame. Tortovú formu vytrieme tukom, vysypeme múkou a nalejeme do nej tvarohovú zmes. Navrch poukladáme ovocie podľa sezóny, ak nemáme môžeme dať 2 lyžice hrozienok. Pečieme na 200 °C cca 45-50 minút.
 
PS: Raz mi moja svokra povedala, že niekedy si myslela, že keď bude mať už veľké deti, že strach o ne bude menší, ale to ešte netušila, že pri každom narodení vnúčatka, strach sa bude znásobovať a tak na to radšej nemyslí! Čo iné nám ostáva.
Pekné bezpečné dni!


8 komentárov:

 1. Ivanka už teraz mám strach keď moje dievčatá vyletia do sveta a ja nebudem s nimi a nebudem im môcť pomôcť, presne viem ako sa cítiš a dúfam že všetko dobre dopadne a vám sa šťastím uľaví.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ajka, už sa uľavilo. Je živá a zdravá, olúpená o mobil. Dúfam, že už nič horšie nebude a že Toulouse k ním bude priateľskejší (priateľovi už stihli ukradnúť bicykel).

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ivka, nech sa Tvojej dcére v diaľke darí, bude sa mať iste už len lepšie :))) tož dnešný svet je taký a strach o naše deti priamoúmerne rastie s pohľadom na každodennú realitu okolo... Ale zvládneme to :)

  PS: Koláč vyzerá úchvatne :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Adnrejka,díky pekne, jasne,že to zvládneme :))).

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ach, ďakujem mami :) Ešte, že toto mesto je také krásne. Hneď sa na to zabúda jednoduchšie.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ešteže sa jej nič horšie nestalo..moja sestra raz dopadla omnoho horšie keď ju okradli...smutné že žijeme v takomto čudnom svete kde sa deje okolo nás len samé nešťastie... a koláčik vyzerá úúžasne..chutne..mňamky :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Natali, tak,tak, aby sme to všetko nejak prežili, nič iné nám neostáva, ako si ho vylepšovať samé,však.

  OdpovedaťOdstrániť