streda, 25. mája 2011

Švédsky stôl u nás doma


Ráno 7,15 u nás v kuchyni. Dcéra si privstala a predpripravila nám raňajky, aby sme nenakukovali do každého sendviča -aj s popisom ingrediencií :). Pobavil ma aj ten s informáciou pre Kuba-brata - neobľubujúceho cícerovú pomazánkou a chili fazuľky.

PS: Prosím, prosím, moje milované dieťa, každý deň takéto raňajky :)!!!

8 komentárov:

 1. Tak to je trošku aj nebezpečné, také raňajky. To už bude asi trošku ďalej ako do Francúzska.

  Peťo + jablko = výchova na 1

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vieme svoje, Daduško :).Snáď to nebude pôrodnica...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. pozdravujem dcerku...moja adresa je: ... :)))) taketo ranajky by potesili kazdeho, neh jej tieto dorbe zvyky neopustaju :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ivka, teraz viem čo znamená, že jablko nepadne ďaleko od stromu. Tie sendviče vyzerajú úžasne, len sa do nich zahryznúť. Také raňajky by som prijala aj ja. Nikdy som však nejedla cícer. Mohla by si poskytnúť recept na cícerovú pomazánku. Apropo, a čo tie chili fazuľky?

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Dievčatá, všetky vás pozdravujem. No, iste tušíte, že nie je to stav trvalý a nie každý deň sú Vianoce :))). ALE snaha sa cení.
  Olinka, cícer určite vyskúšaj. Ja ho kupujem v konzerve- na expresnú prípravu pre vegetariánov v rodine,mne trochu pripomína oriešky, ale dlhšie ho v Tescu nemajú.Tak ho kupujem, v suchom stave a varím v kuchte ako fazuľu (najprv dám na pár hodín odmočiť).Pomazánku som robila len raz - hummus, ktorý milujem -robí sa s tahini a cesnakom,ale nepodaril sa mi taký, aký dostať v bio obchode. Ňaňa, myslím, že cícer popučila s maslom, cesnakom,horčicou...Pekný víkend!!!

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Jeeej! Konečne sa mi podarilo dostať sa na tvoj blog :) Ďakujem a budem sa snažiť pokračovať.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Ahoj Ivanka, len dnes som ta tu objavila. Taketo ranajocky nemaju chybu:)

  OdpovedaťOdstrániť