streda, 18. mája 2011

Výchova v praxi

Tak takto názorne vychováva  manžel nášho syna. Nejaké názorné výchovné pomôcky už mám zaarchivované pre budúce pokolenia.  Aby ste vnikli do deja. Náš 14 ročný syn večer, akože dojedol jablko a namiesto jeho správneho uloženia do chladničky, ho pohodil do umývadla. 
Obdivuhodný výkon môjho manžela, keď si uvedomím, že ani  po 19. rokoch rodičovskej výchovy nestráca nádej, a taktiež, že tento výpočet vznikol ráno cca o 5,30 hod. (pracovná doba môjho manžela začína o 6 hod.) :):):).

6 komentárov:

 1. Ivka, naše deti nezažili časy, keď nám trom súrodencom mama doniesla domov 3 pomaranče a 3 banány. Preto sa nemohlo stáť, aby sme takto plytvali. No doma sa mení a mám pocit, že aj my starší sme si začali v negatívnom zmysle užívať nadbytok nie len potravín. Ja osobne si myslím, že aj keď sa teraz naše deti neriadia našimi dobre mienením radami, tak keď budú mať vlastné deti budú ich vychovávať v podobnom duchu. A tak by to asi malo byť. Takže buďme radi, že sú a že sa s nimi nenudíme.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Klobúk dolu pred manželom, že ani po rokoch to nevzdáva.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. teda ten Tvoj Peťo, klobúk dole! To ja by som ani nevypočítala :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Tá úžitková spotreba ma ráno poriadne rozosmiala. A že len učitelia si prenášajú svoju prácu domov :).

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tak toto je gól :o)
  Zaujímala by ma reakcia syna...

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Shira, bolo to veselé ráno. Keď sa dobre pamätám, aj syn sa smial a či si zobral poučenie? Je to beh na dĺllhu trať, tá puberta :).

  OdpovedaťOdstrániť