pondelok, 22. novembra 2010

Hriate, Kerouac a iné


            U nás taká obyčaj, keď sa vonku ochladí, alebo napadne prvý sneh a my nikam nejdeme - rozumej autom - uvaríme si /niekedy :}/HRIATE. Hmmm, ja alkohol veľmi nemusím, ale toto môžem kedykoľvek. Tento recept mám od mojej svokry. U nich na dedine sa často pripravuje pri zabíjačkách, po rezaní dreva  v zime....keď človek potrebuje poriadne zahriať, tu je recept:

                                             Hriate od babky kojšovskej
                       množstvo ingrediencií si môžte upraviť podľa svojej chuti


1 dcl cukru skaramelizujeme, pridáme maslo- od oka a chuti. Pridáme 1 malú lyžičku medu - rozpustíme, prilejeme 1 dcl vody - rozpustíme. Nakoniec pridáme 2 dcl alkoholu /rum,vodka .../, keď zovrie odstavíme a pijeme ešte horúce. 


           Dočítala som knihu od Jacka Kerouaca  More je môj brat.  Myslela som si, že ma jeho knihy obídu, ako predstaviteľa beatnického hnutia, ktorý nevie kam, kde , čo robiť a nakoniec to ukončí samovraždou. A to ja myslím, že sa to datuje narodením mojich detí, mám rada dobré konce. No nemusia byť úplne dobré, ale nech budú aspoň trošičku optimistické, aby som tam videla, že sa všetko môže na dobré obrátiť :}.


     Tak teda naspäť ku knihe, prekvapila ma svojou úprimnosťou,  nežnosťou  a túžbou dvoch mužov zmeniť svoj svet. Ale to možno len preto, že som čakala prinajmenšom aký-taký masaker :}.
   Môj patchworkársky projekt, pomaličky napreduje .....
a tak Vám prajem krásny týždeň!

6 komentárov:

 1. Ahoj Ivanči, tak o beatnickom hnuti hodíme reč.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Hriate určite vyskúšam. Ešte nikdy som to nepila.
  Čo sa kníh týka ja mám rada také limonádky. O beatnickom hnutí počujem prvý krát. Tak sa pridám, keď budete hádzať reč.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tu je tak fajne, že sa mi ani nechce ísť spať! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ľudka, žeby sme to využili na učenie sa na test?

  OdpovedaťOdstrániť