sobota, 27. novembra 2010

Predvianočná kardamónová káva

    
     Kardamón má nádhernú vôňu, trochu vianočnu, ale hlavne v ňom cítiť diaľku Orientu a v kombinácii so škoricou, hmmmm nemá chybu. Tak príjemne začal môj víkend a pokračoval ďalej :}, však dievčatá , tak po 3+2 hodinových rozboroch našich životov a smerovaní  a vypití 2 šálok kávy mám aj v týchto nočných hodinách energie na rozdávanie - žeby som začala s predvianočným upratovaním?

                                                    Predvianočná kardamónová káva


Uvar si kávu podľa chuti. Ja som zaliala čerstvo zomletú kávu. Precedila a dala variť na sporák. Pridala podľa chuti mletý kardamón ,kúsok škorice a hnedý cukor.Trošku som to povarila a precedila. A vychutnala.

PS: Komu nechýba kuráž ku koreninám- kardamónu a škorice môže pridať aj zopár zrniek čierneho korenia.

Košice sa chystajú na Advent - obrý adventný veniec v centre mesta.

3 komentáre:

  1. Ivka, ďakujem za pekný večer. Verím, že niekedy si to ešte zopakujeme. Iva, toho kardamón len štipku ?

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Čauko Oľga, len štipku. Naschvál som nedávala množstvo, lebo každý má rád korenie podľa seba a kardamón je dosť voňavý.Recept mám na 8 šálok a z celého kardamónu, tak som to len podľa chuti.Teším sa, že si to zopakujeme :}, navrhujem pizzériu pri bloku.

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Tak už rozumiem ako je možné blogovať ešte aj po polnoci :). Kávu nepijem, ale možno tomu MOJMU spravím. Kardamon mám tiež už nejaký čas medzi koreninami (v celosti), ale ešte som ho ani neotvorila. Myslím, že práve nadišla tá správna chvíľa.

    OdpovedaťOdstrániť