piatok, 22. októbra 2010

Ekologický pozdrav

    Pamätám si, že niekedy dávno Halina Pawlovská opisovala podivnosti svojej mami. Tá nepretržite a neúnavne vymývala už raz použité sáčky, ktoré večne sušila v kúpelni, skladovala papierové vrecká od múky, cukru na ďalšie použitie. Možno to sami poznáte, moji rodičia boli na tom podobne. Boli to vojnové deti, keď okrem neustáleho zásobovania a zhromažďovania potravín /čo keď vypukne 3.svetová/  sa vlastne správali, veľmi ekologicky a humánne.A nad všetkým tým humbukom ohľadne ekológie a bio výrobkami len krútili hlavami.

 Moje  kamarátky už poznajú môjho "ekologického manžela". Okrem toho, že u nás doma zaviedol  recykláciu  všetkého možného, je presvedčený Vegetarián.Aj keď mu mäso chutí a vonia, neje mäso zvierat  aj z dôvodu, že nechce zabíjať a vie, že aj tak neumrie hladom. Dôvodov je viac, ale čo sa mi na ňom páči, že nikoho k vegetariánstvu nenúti a nenanucuje, len on sám chce niečo zmeniť, niečo "malé" urobiť pre túto Planétu. Ja viem, boli tu už mnohí, ktorí to tiež skúsili a prestali, ale to naozaj vôbec nevadí, lebo aspoň na chvíľu chceli a aj niečo urobili. Aj preto ho  ľúbim :} . No sú aj chvíle, keď to nie je až tak jednoznačné, :} to keby náhodou čítal.

Čo týmto chcem povedať? Včera som dostala krásnu nákupnú tašku až z ďalekého New Yorku, predávanú v známom  reťazci so zdravou výživou, s karabinkou na kabelku, aby stále keď pôjdem na nákup som mala do čoho a nebalila nákup do stále a stále nových umelých tašiek a ako sa u nás na východe hutorí : "Aj tak še da!"
Prosím, neľakajte sa v popredí Zber papiera :).

5 komentárov:

 1. Páči sa mi ako si sa vyznala z lásky k Peťovi. Tiež som si spomenula na svojú starú mamu u ktorej na štúre viali igelitové sáčky. Ďakujem, vyčarilo mi to úsmev na tvári.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Hehe, moja babka háčkovala z nastrihaných sáčkov od mlieka rohožky :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Dievčatá, tak-tak, tým našim predkom určite kreativita nechýbala, všetko spotrebovali do konečného konca :}.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. A ja už 10 rokov hovorím, že mám kamarátku, ktorá si nosí tašky do obchodu, lebo myslí ekologicky.
  Tak to je podraz. Dobre cigareťáky, aj to čo nevieš ako sa volá, veď vieš.
  A prečo spôsobuješ tie jednoznačné chvíle?

  OdpovedaťOdstrániť