štvrtok, 28. októbra 2010

Tekvicové harašenie

       S dcérou som zažila Halloween v USA  a pre obe to bol naozaj "strašidelný" zážitok :). Na moju maličkú dcéru vtedy brali ohľad, tá spokojne chrúmala jablká v karamele, ale mňa vôbec nešetrili. Strašidelný dom bol urobený v telocvični ich základnej školy a bol naozaj hrozivý. Keď som celá vydesená vyšla z domu hrôzy, vraj sa ešte dlho vytešovali, že už dlho nezažili tak vydesenú osobu :):):), myslím, že to chce cvik. Bol to môj prvý Halloween. A tak po príchode domov na Slovensko, na ďalší Halloween  už náš tatko vyrezával tekvicu, lepili sme všelijaké strašidielka visiace zo stropu, maľovali .... a bolo veselo.
      Tak asi tak je to s tou amerikanizáciou. Ako sa uvolnili hranice, veľa ľudí prežilo tieto sviatky v Amerike, ktoré sú hlavne pre deti veľmi veselé a tak si to preniesli po návrate domov aj do svojich príbytkov. Je to také milé potešenie počas už väčšinou ponúrej jesene.

Prikladám pár inšpirácii z Country Living.     

1 komentár:

  1. Ja osobne som zažila Halloween v Košiciach 2x spolu s Američanmi. Mala som dojem, že oni to prežívajú viac, ako my, nakoľko nám to nie je také blízke. Ja si myslím, že je to taký obchodný ťah na ľudí. Podobne ako Vianoce v októbri. No podľahla som aj ja. Nakúpila som tekvice, sviečky.

    OdpovedaťOdstrániť