streda, 20. októbra 2010

Kôprové blues

   Asi to všetky poznáte,niekedy je tak ťažké ísť ďalej a tváriť sa, že všetko je tak ako je. Lebo naozaj slnko vyjde opäť ráno, pozdravíte sa opäť  so susedou, keď ráno vyháňate svoje deti do školy , opäť si pozriete večerné správy.......a tak som dnes opäť varila, trochu pripravovala látky na projekt nášho patchwork klubu na stredu, vyskúšala môjho syna z Fyziky a Prírodopisu, pozrela si Vášeň a pýchu, pokecala so sestrou po telefóne a tak pomaliiinky sa vracia môj život  do akéhosi normálu. Tak tu je moje dnešné kôprové blues /Daduš, aj s lyžicou/:
                                        
                                                 Kôprová omáčka so strateným vajcom 

8   vajíčok
8   zemiakov
6   dl vývaru
60  g masla
60  g hladkej múky
2   dl smotany /12%/
1    zväzok kôpru-ja som použila mrazený, na trhu už bol vypredaný
6    lyžičiek octu
1    lyžička cukru
soľ

1. V hrnci roztopím maslo. 2. Pridám múku a za stáleho miešania urobím svetlú zápražku. 3. Zalejem vývarom a rozšľahám metličkou do hladku.4. Za stáleho miešania privediem k varu, stiahnem oheň a nechám pozvoľna variť. 5. Medzitým ošúpem zemiaky a dám ich uvariť v osolenej vode, odstavím. 6. Do omáčky pridám 2 lyžičky octa, soľ, lyžičku cukru, prilejem smotanu, pridám kôpor a nechám dovariť. 7. V 1 l vody dám zovrieť vodu, pridám 4 lyžičky octu a 2 lyžičky soli. 8.Do vriacej vody vyklepnem vajíčka. 9. Nechám povariť cca 5 minút, vyberiem. 10. Nakoniec vajíčka i zemiaky pridám do omáčky a varím cca 10 minút.
   Tento recept mám z www.vikipapa.blogspot.com zaujimavý blog o varení, dúfam, že vám bude chutiť a ja ďakujem Viki za inšpiráciu.


A konečne som sa trochu rozhýbala v patchworkovaní, môj blog má dokonca aj názov podľa môjho hobby i keď priznávam, že teraz by sa mohol volať Varím pre celé Košice :).

5 komentárov:

 1. Ivanka, ako vidím, omáčka sa vydarila famózne! Dúfam, že chutila a som rada, že si sa zatúlala pre inšpiráciu práve na moj blog... :-) I u Teba to tu vyzerá útulne a sľubne... teším sa na ďalšie články!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Viki,naozaj veľmi chutila.Riadila som sa presne podľa tvojho receptu. Je to paráda keď sa jedlo vydarí, keď chute presne sadnú.Takže teším sa na ďalšie inšpirácie :}.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Kôpor veľmi nemusím, ale vyskúšam. Už sa teším na vianočné recepty. Dúfam, že ma nesklameš.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Oľga, no mám nejaké obľúbené :), ale nebudem to preháňať, dúfam :}.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Začala som zhora a vidím, že Ty stále makáš.
  Aj sľúbená lyžica už tam je. Ďakujem. Blues, omáčka vyzerá fakt dobre.

  OdpovedaťOdstrániť