streda, 8. decembra 2010

Domáci vanilkový cukor


   Už dlhšiu dobu som mala v pláne  vyrobiť si  domáci vanilkový cukor na moje vanilkové rožky. Príprava je blesková a tá vôňa. Čo potrebujeme : 700 g práškového cukru + 2 vanilkové lusky /ja som kúpila v Marks & Spencer/- tie som pekne rozkrojila a špičkou noža stiahla vanilkovú "masu", vmiešala vidličkou do vanilkového cukru. Vanilkové drievka-lusky som nakrájala a tiež pridala k cukru. Vsypala do dózy. Ešte musím počkať aspoň 5 dní  a môžem začať piecť :}.


3 komentáre:

  1. Iva, je niečo čo nedokážeš ? Normálne mam na teba zlosť. Kde ty chodíš na tie nápady, a kedy to stíhaš ? Už len čakám, že si vyrobíš vlastnú múku. I keď u teba človek nikdy nevie. Mimochodom perníčky sú fajn. Asi budem musieť dorobiť ďalšiu várku. Ďakujem za recept. Ten cukor musím vyskúšať tiež. Takže ďalšia návšteva Marks & Spencer. Už počujem Mira, že či by nebolo lepšie kúpiť hotový vanilkový cukor. No budem horšia, ako ty ?

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Oľga, dobre som sa zasmiala na tej múke :).Neviem, či perníky ozdobuješ cukrovou polevou, lebo mne sa to vôbec nedarí.Dokonca som kúpila sito na tento účel, t.j.2x preosiala práškový cukor a nič-poleva sa rozlievala až.Takže obdivujem kto tak krásne ozdobuje.Ten vanilkový cukor ešte nemám vyskúšaný na vanil.rožkoch,ale dúfam,že to bude o.k., predsa len zvyčajne to býva,že tie kupované sú ochucované a my si myslíme,že tá chuť má byť práve takáto, ale keď sa použijú originálne suroviny sme až nemilo prekvapený výsledkom. Rovnako je to pri výrobe marcipánu.Pekný deň!

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Ivka, nezdobím mne osobne nechutí cukrová poleva, ale ani to poriadne neviem. Mne sa páčia ozdobené, len orechom. No niektoré perníčky sú fakt umelecké dielo.

    OdpovedaťOdstrániť