štvrtok, 30. decembra 2010

Siesta s Adriánom Moleom

Prvý diel Adriana Molea som čítala asi pred dvadsiatimi rokmi. Keď som pred Vianocami, pri hľadaní darčekov pre moju rodinu narazila už na 6. diel pod názvom Adrian Mole a zbrane hromadného ničenia tak som vedela, že nastal čas na osobnú odmenu. Už ju mám skoro dočítanú a koniec si dávkujem, aby mi čo najdlhšie vydržal. Pred spaním je výborná,  smejem sa cez slzy a myslím, že ten smoliar už konečne nájde svoje šťastie.
Na posledný deň v práci som urobila expresný koláč, nechcem ho nazvať Tiramisu, ako ho nazývajú na internete /zdroj minibazar/ a ako zástankyňa pravých surovín ho tak nemôžem nazvať, tak mu dám  názov a to podľa toho, že je fakt dobrý. Môj syn povedal, že je taký jemnučký, tak ....

Jemnučký smotanový koláč

2 b2 2 balíky dlhých piškót
     2 šľahačkové smotany
     2 pomazánkové masla /bez príchute/
     1 hrnček kávy
     rum,alebo amaretto na pokvapkanie piškót
     práškový cukor
     kakao

Na dno menšieho pekáčika poukladáme piškóty, ktoré ešte predtým  môžeme namočiť nakrátko do uvarenej kávy, alebo ich poukladáme a potom pokvapkáme kávou a rumom /lepšie amarettom/. Do misy dáme 2 šľahačkové smotany, ja som ich skoro vymixovala do tuha a potom pridala 2 pomazánkové masla + 3-4 lyžice práškového cukru /môžete aj pridať, podľa chuti/. Vyšľaháme do tuhého krému. Na tieto pripavené a kávou obliate piškóty dáme polovicu vyšľahaného krému. Na tento krém dáme opäť vrstvu piškót- oblejeme kávou /alebo ich namočíme/ a dáme zbytok krému. Navrch posypeme kakaom. Dáme stuhnúť do chladničky, najlepšie cez noc.
   Tento koláč ocenil aj môj manžel, ktorý ma paniku, že chytí salmonelu zo surových vajec a ktoré sú nutné pri príprave pravého Tiramisu.
 22

2 komentáre:

  1. Postavičku Adriana Mole si pamätám ešte z detstva, keď som pozerala v TV jeho seriály. Pamätám si, že bol taký "trapko" a vždy riešil nejaký pupák. Koláčik je krásny, smotanové "veci" ja môžem.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tak teraz je už 37 ročný "trapko" , rieši väčšinou vzťahy so ženami a vypisuje listy správcovi labutí a nemá problém aj predsedovi vlády.

    OdpovedaťOdstrániť